MOTI

Ky është moti për këtë javë

Në pesë ditët në vijim, nga 4 shkurti e deri më 8 shkurt, në Kosovë pritet të marrë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu, më të theksuara në perëndim të vendit. Sipas Institutit Hid...

Nesër del “vera”, ja sa nxehtë do të jetë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm por pa reshje. “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parash...