Burri sulmohet fizikisht nga gruaja në Prishtinë

Një rast i dhunës në familje është regjistruar dje në Prishtinë. Sipas Policisë, pas një mosmarrëveshjeje verbale, burri është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 1...

Ky është moti për këtë javë

Në pesë ditët në vijim, nga 4 shkurti e deri më 8 shkurt, në Kosovë pritet të marrë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu, më të theksuara në perëndim të vendit. Sipas Institutit Hid...

Parametrat dhe çmimi i Samsung Galaxy S10

Pak javë para se Samsung të prezantojë brezin e ri të telefonave Galaxi, një faqe gjermane postoi foto që mendohet se janë të Galaxy S10. Fotot tregojnë se S10 ka gjithë pjesën e sipërme ekran, më shumë se ...

Nesër del “vera”, ja sa nxehtë do të jetë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm por pa reshje. “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parash...