Parametrat dhe çmimi i Samsung Galaxy S10

Pak javë para se Samsung të prezantojë brezin e ri të telefonave Galaxi, një faqe gjermane postoi foto që mendohet se janë të Galaxy S10. Fotot tregojnë se S10 ka gjithë pjesën e sipërme ekran, më shumë se ...

Nesër del “vera”, ja sa nxehtë do të jetë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm por pa reshje. “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parash...

Si të mbrohen shtatzënat nga gripi

Gjatë shtatzënisë imuniteti i gruas dobësohet e për pasojë ajo mund të preket më lehtë nga gripi, i cili ndikon tek shëndeti i fetusit. Prandaj, duhet të merren disa masa për parandalimin e gripit. Gjatë ...

Këshilla se si ta tejkaloni gripin

Gripi mund të zgjasë më shumë se dy muaj, dhe komplikimet e kësaj sëmundjeje, mund të ju shkaktojnë edhe pneunomi. Në vijim po ju sjellim disa këshilla se si ta tejkaloni gripin: Konsumoni sa më shumë vi...

Këshilla si ta ndalni apetitin

Hapi i parë drejt arritjes së peshës trupore që dëshironi është të shikoni trupin tuaj dhe pastaj të filloni të reagoni me përgjegjësi kur zgjidhni ushqimin dhe sasinë e saj në pjatë. Ndjenja kur ngritesh n...

BURDUSHI HYN NË GREVË URIE

Mjeku popullor Burdushi ka paralajmëruar që prej nesër do të  futet në grevë urie me ankesën  se është duke u diskriminuar për shkak të përkatësisë së tij etnike. Lajmi është konfirmuar nga avokat...