Dy punëtorë sigurimi të një kompanie kanë raportuar në Polici se derisa ishin duke transportuar pazarin ditor janë sulmuar nga dy të dyshuar.

Grabitësit kishin të vëna maska dhe nën kërcënimin e armëve kanë grabitur rreth 25 mijë euro, njofton Klan Kosova.

Të dyshuarit pas kryerjes së veprës janë larguar me një veturë në drejtim të panjohur